מאמרים כלליים, ספר הכנרים

5 סוגי מזון טבעי לכנרים שיבנו את המערכת החיסונית של הציפור שלך

אם חיפשתם דרך לשמור על הציפור שלכם ולדאוג לה לאריכות חיים, ייתכן שהתשובה נמצאת ממש לא רחוק, במטבח הביתי שלכם. רופאים ומומחים לתזונה כבר מזמן קבעו כי מאכלים מסוימים הם אבני הבניין החשובות של המערכת החיסונית, והדברים הללו נכונים גם לגבי החברים בעלי הכנף.

ריכזנו לכם כאן חמישה סוגי מזון לתוכים ומזון לכנרים נפוצים שיכולים לתרום לבריאות של כל ציפור, לעזור לה לבנות מערכת חיסונית חזקה יותר, להתמודד עם מחלות ולהדוף אותן באופן טבעי:

סוגי מזון לתוכים ומזון לכנרים שמחזקים את המערכת החיסונית

תפוזים: שיא הבריאות

כל ילד יודע שתפוזים עשירים בויטמין חשוב למערכת החיסונית, ויטמין C! מסתבר שזו לא רק “תרופת סבתא” להצטננות, אלא אמת מדעית. ויטמין C, שנמצא באופן טבעי בפירות הדר ובתפוזים, יגביר את רמת הנוגדנים הטבעיים במערכת החיסונית של הציפור שלך, ויקשה על חיידקים ווירוסים לפלוש פנימה. בנוסף, הוא מגביר את ייצור כדוריות הדם הלבנות שהודפות זיהומים, לפני שהם מתפשטים. מזון לתוכים הוא הרבה יותר מכופתיות לתוכים או אוכל לתוכים שקונים – הוא גם תפוזים או פירות עשירים בויטמינים.

אם אין לכם תפוזים בבית, או שאתם רוצים לוודא שהציפור שלכם מקבלת מספיק ויטמין C, אנחנו ממליצים על תוסף ביו-C למערכת החיסונית

זרעי חמנייה: יש לנו פיצוח!

עוד דרך מצוינת לדאוג לחסינות של הציפור שלך כנגד חיידקים ומחלות, היא על ידי האכלת הציפור בזרעי חמניות. לכנר מקור קטן ולכן מומלץ לטחון את החמניות לפני ההגשה, זהו מזון לתוכים שהוא גם חסכוני, גם טבעי ובריא. זרעי חמניות מהווים את אחד מהמקורות הטבעיים המרוכזים ביותר של ויטמין E, חומר דלק שהציפור שלך יכולה להשתמש בו לבניית נוגדנים ותאים חזקים. כבונוס, רוב מיני ציפורי המחמד אוהבות זרעי חמניות וחושבות שהם טעימים במיוחד – אך יש לנקוט בזהירות כדי להימנע מהזנת יתר של פינוק טעים זה. זרעי חמניות אמנם יכולים להועיל לציפור, אך הם עשירים בשומן, וצריכת יתר עלולה לגרום לציפורים מסוימות לעלות במשקל באופן שאינו רצוי.  

מזון לכנרים - זרעי חמניה

גזר: לא רק לעיניים

אומרים שגזר טוב לעיניים, אבל – לא רק! הגזר מלא בבטא קרוטן, שמעבר לתמיכה שלו במערכת הראייה, גם משפר את זרימת הדם ואת תפקוד הלב, ואף יכול למנוע את היווצרותם של תאים סרטניים. תנו לציפור שלכם גזר באופן קבוע, וכך תדאגו לתזונה עשירה בויטמינים, מזינה ובריאה. אגב, גם כשאתם מאכילים בכופתיות לתוכים – הן מכילות גם ירקות וויטמינים חשובים.

פלפל: לא מפחדים מחריף

קבלו מידע מפתיע: פלפלים חריפים יכולים לסייע בבניית המערכת החיסונית של הציפור שלכם ולשמור עליה בריאה ומאושרת. בנוסף לשיפור זרימת הדם, פלפלים יכולים אפילו להשפיע לטובה על מערכת הנשימה, דבר חשוב מאוד עבור ציפורים מכל סוג שהוא. אל דאגה, רוב הסיכויים שלא יהיה להם חריף מידי – מומחים רבים בדקו ומצאו כי בלוטות הטעם של הציפורים אינן מסוגלות לקלוט את החריפות של מיצי הפלפל.

ירוקים: חיים על הטבע

עוד דרך טובה למנוע ביקורים תכופים אצל הווטרינר היא לוודא שהציפור שלך מקבלת באופן קבוע ירקות ירוקים- המומלצים ביותר הם אלה שגדלים בשדה ליד הבית- גרגיר הנחלים, חוביזה וכוכבית מצוייה הם פצצה של ויטמינים, אפשר גם “להסתפק” בירקות מהסופר כמו תרד וכרוב. בטבע, ציפורים אוכלות ירקות ירוקים, כך שגם בשבי חשוב לכלול את המזונות הללו כמזון לתוכים וכמזון לכנרים, וכך להגדיל את צריכת ויטמין A ושלל חומרים מזינים אחרים, שבונים את עמידות המערכת החיסונית. שימו לב- חשוב מאד לשטוף היטב את הירוקים לפני ההגשה. ולא לתת ירקות מרוססים שעלולים לפגוע בגופו הקטן של הכנר.

אז איזה אוכל לתוכים הכי בריא? ואיזה מזון לכנרים?

בגדול, חשוב מאוד לדאוג שהציפורים שלכם יקבלו את כל הויטמינים ויחזקו את המערכת החיסונית. לא משנה באיזה מזון לתוכים או מזון לכנרים תבחרו, אם מדובר בכופתיות או בזרעים – בדקו תמיד מה הם מכילים ותדאגו להעשיר את התזונה בירקות, פירות ומרכיבים נוספים. כמובן, במקביל מומלץ גם להיעזר בתוספים לחיזוק המערכת החיסונית ולחיזוק מערכת העיכול של הציפור.

פוסטים קשורים