מאמרים, מאמרים כלליים

כופתיות לתוכים: טיפים שיעזרו לתוכי שלכם להפסיק עם הזרעים ולעבור לכופתיות

מזרעונים לכופתיות לתוכי

המזון המומלץ ביותר עבור תוכים גדולים הן הכופתיות. הכופתיות מכילות את כל המזון שהתוכי צריך כדי להיות בריא וחזק והן מותאמות לספיגה מלאה ומקסימלית של המזון בגוף הציפור. כמו כן, הכופתיות הן פתרון נוח למי שלא מחבב את הבלאגן והלכלוך שנוצרים כשתוכים אוכלים זרעונים ופירות. הבעיה היא שהתוכים לא מגלים התלהבות (בלשון המעטה) כלפי הכופתיות.

אז איך עושים את המעבר הזה?

המעבר מזרעים לכופתיות נמשך בדרך כלל מספר שבועות או אפילו חודשים והוא מתבצע בהדרגה. בכל אופן, אל תרעיבו את התוכים שלכם ותמנעו מהם אוכל אלא אם יאכלו כופתיות – צעד כזה יכול להיות מסוכן ומלחיץ. עקבו אחר משקל הגוף של התוכי ושימו לב שלאורך התהליך הוא לא מאבד ממשקלו באופן מדאיג.

מתחילים מבראשית

אם אתם מגדלים תוכי צעיר, הכי טוב להתחיל מוקדם ככל האפשר. ממש כמו בני אדם, קל יותר להרגיל תוכים צעירים לשינויים בתזונה. אם התוכי לא רגיל למזונות שונים, נסו להרגיל אותו קודם כל לירקות ומזונות מגוונים לפני שתרגילו אותו לכופתיות. כשהוא יתרגל לטקסטורות וטעמים שונים יהיה קל יותר לעשות את המעבר לכופתיות.

בכל אופן, לא כדאי להתחיל ביותר מידי דברים חדשים ביחד. שמרו על חשיפה הדרגתית להצלחת התהליך.

5 טיפים שיעזרו לכם להרגיל את התוכי לכופתיות

טיפ ראשון: סוגים שונים של כופתיות לתוכי

אל תהיו נעולים על סוג אחד של כופתיות. נסו סוגים שונים, לפעמים לתוכי שלכם תהיה העדפה לצורה, גודל, טקסטורה או טעם מסויים. רכשו מספר סוגים והתחילו בניסוי 😊

טיפ מס. 2: לבריאות!

כשאתם בוחרים בכופתיות, בחרו בסוג בריא ומזין, ללא צבע מאכל או תוספות מלאכותיות. שימו לב לבחור בכופתיות שמתאימות לסוג התוכי שלכם.

לרכישת כופתיות מומלצות ובריאות לתוכי – לחצו כאן

טיפ מס. 3: טעם נרכש

נסו לפורר קצת מהכופתיות מעל הזרעים והחטיפים של התוכי, כדי שיתרגל לטעם. זכרו, מדובר בתהליך הדרגתי, חשוב לחשוף את התוכי לאט לאט.

כופתיות לתוכי

טיפ מס. 4: האכלת יד

נסו להאכיל את התוכים ביד, כך שהם יחשבו שהכופתיות הן חטיף. ממש כמו ילדים, הם צריכים להתרגל לרעיון ולחבב אותו 😊

טיפ מס. 5: שינויים בצואה

חשוב שתדעו, כשתוכי עובר לתזונה של כופתיות הצואה שלו עשויה להשתנות בצבע ובטקסטורה. זה נורמלי לחלוטין, אין מה להיבהל.

לסיכום

חשוב שתתייעצו עם מומחה בחנות או עם וטרינר מנוסה לפני שאתם מתחילים להרגיל את התוכי למזון אחר. לכל סוג של תוכי מומלצים מזונות שונים, ובמינונים אחרים. לבסוף, המאמץ משתלם, אם תעשו את המעבר בצורה נכונה, התוכי יתרגל לכופתיות – מזון בריא יותר, מזין ואינו מלכלך את הסביבה ואת הכלוב.

כופתיות לתוכים גדולים

כופתיות לתוכים קטנים

פוסטים קשורים