גידול וריבוי, מאמרים כלליים

3 ציפורים שמתאימות לגידול על ידי ילדים

הילדים מתחננים לגדל ציפור או תוכי? התחילו בזה שתעשו את שיעורי הבית שלכם. לפני שמחליטים לגדל ציפור, קיימים מרכיבים רבים שכדאי לקחת בחשבון, כמו המחיר, צרכים מיוחדים של הציפור ודרישות הטיפול. אבל אולי הדבר החשוב ביותר הוא לבחור בציפור שתסתדר היטב עם הילדים.

לקום כל יום בבוקר עם שיר חדש בלב: כנרים

הכנרים הם הראשונים ברשימה של בעלי החיים המומלצים ביותר לילדים כי הם דורשים מינימום אינטראקציה וקל מאוד לטפל בהם. ילדים צעירים נוטים במיוחד לאהוב את הציפור הזאת כי מרתק לצפות בה ולהאזין ל”שירה” העדינה שלה.

כנרים בד”כ ל א מחפשים אחר תשומת לב מבני אדם, אם החלטתם לגדל כנר, קחו שניים או יותר כדי שתהיה להם חברה. כמו כן, למרות שחלק מהאנשים מצליחים לאמן את הכנרים שלהם, בדרך כלל הציפורים הללו לא צריכות לצאת מהכלוב. זה אומר שאם הילדים שלכם מקווים לציפור שהם באמת יוכלו לתקשר איתה, תשקלו לקחת תוכון או תוכי קוקטייל במקום. הכנרים הם עדינים מאוד ודורשים זהירות רבה.

אמנם הם לא זן של האכלת יד, אבל הכנרים הן ציפורים מקסימות לגידול בבית. הן יכולות לספק בידור והתנסות חינוכית עבור ילדים.

החבר הכי טוב: תוכונים

התוכונים הם השניים ברשימת ציפורי המחמד המומלצות ביותר לילדים. מדובר בתוכים קטנים וססגוניים שיכולים לעשות כיף גדול לחובבי חיות צעירים. הם דורשים טיפול קל בלבד ויש להם יכולת ללמוד לדבר. האישיות שלהם היא עדינה ולעתים קרובות הם יוצרים קשרים די חזקים עם הבעלים שלהם, מה שהופך אותם לחברים נפלאים עבור הילדים.

אם הילד שלכם מחפש חבר טוב, תוכונים מושלמים למשימה. רוב התוכונים להאכלת יד מתוקים מאוד ויתמסרו בשמחה. עם זאת, הם בכל זאת קטנים ועדינים, ולכן יש ללמד את הילדים כיצד לטפל בהם בזהירות.

התוכונים דורשים תזונה מאוזנת של עלים, ירקות ומעט זרעים. תזונה המבוססת על זרעים בלבד אינה מומלצת עבורם. תוכון חי בממוצע חמש עד עשר שנים, לתזונה בריאה יש תפקיד חשוב כדי להאריך את חייו.

תוכי קוקטיל

תוכי קוקטייל גדולים יותר מהכנרים והתוכונים, אך הם עדיין אחד מהסוגים הטובים ביותר כחיות מחמד לילדים. הם יכולים ללמוד לדבר, לשרוק ולעשות טריקים, מה שהופך את הזמן איתם למשעשע במיוחד.  הקוקטייל מתאים יותר לילדים גדולים שיכולים להקדיש זמן לאינטראקציה איתם. הם מתענגים על הזמן שלהם מחוץ לכלוב ודורשים קצת יותר עבודה ממה שכנרים או תוכונים דורשים. בחרו קוקטייל לילדים שבאמת רוצים לגדל תוכי ומוכנים להקדיש לו זמן.

חלק מאחריות הטיפול הכרוכה בתוכי הקוקטייל כוללת תזונה מאוזנת (לא זרעים בלבד), מים לשתייה מדי יום, ניקוי הכלוב ואינטראקציה עם הקוקטייל. למרות שזה אולי ידרוש השגחה על ילדיכם בזמן הטיפול היומיומי (בהתאם לגיל הילד), הוא עדיין יוכל ללמוד הרבה מטיפול בתוכי כמו קוקטייל.

למבחר של כופתיות לתוכים>>

לכל סוגי הכלובים המומלצים>>

מגוון משחקים לתוכים>>