גידול וריבוי, עופות ויונים

ההבדלים בין מדגרות

מדגרות

מדגרה, או באנגלית אינקובטור, היא מכונה שמטרתה לדגור על ביצי עופות בחום מלאכותי (בדרך כלל ממקור חשמלי), ולדמות את דגירת האם על הביצים. השימוש במדגרות הוא בדרך כלל באחד משני מקרים: או כאשר מגדל מקצועי מעוניין לגדל כמה שיותר גוזלים בזמן קצר ככל האפשר (ולמקסם את מספר הביצים שיבקעו), או במקרה שבו האם הביולוגית מטילה ביצים מופרות ואינה דוגרת עליהן.

סוגי המדגרות למכירה

בגדול, אפשר לחלק את המדגרות לשני סוגים עיקריים. סוג אחד הוא מדגרות מקצועיות, שמתאימות למגדלים מקצועיים. אלו מדגרות יקרות והן נחשבות ליותר מסובכות לתפעול, אבל הן שולטות בטמפרטורה ובלחות ברמה מדויקת.

הסוג השני הן מדגרות שמתאימות למגדל החובב, הביתי. הן פשוטות יותר לתפעול ולניקוי והמחיר שלהן ידידותי יותר.

שלושה גורמים שחשוב לקחת בחשבון במדגרות

יש מגוון גדול של מדגרות למכירה בשוק ולכן בחירה נכונה יכולה להיות מאתגרת. מה חשוב לקחת בחשבון בבחירת המדגרה?

בתהליך ההדגרה יש שלושה גורמים שמשפיעים על אחוזי ההצלחה, הטמפרטורה של המדגרה, הלחות וסיבוב הביצים. אם אחד מהגורמים הללו נפגם, התוצאה יכולה להיות שונה בצורה דרסטית. דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא סוג הביצה. ביצי עופות ותרנגולות קל יותר להדגיר והן “סלחניות” יחסית. לעומת זאת, ביצים של תוכי הן אתגר גדול יותר להדגרה וגם תדרוש מכן לאחר הבקיעה השקעה בהאכלת הגוזל (זהו ההבדל בין “אפרוח” ל”גוזל”)

מדגרות

המדגרה הפשוטה והזולה ביותר היא המדגרה הידנית. היא שומרת על טמפרטורה ועל לחות קבועה, אבל צריך לסובב את מגש הביצים באופן ידני 3 פעמים בכל יום.

מדגרות למכירה: המומלצת ביותר היא מדגרה אוטומטית, תוצרת רומניה. מדגרה זו מתאימה אך ורק לביצי תרנגולות ועופות קרקע/מים מאחר שהטמפרטורה הקבועה בה היא 37.5 מעלות. יש בה מקום ל-51 ביצים, היא מגיעה עם חוברת הסברה מפורטת בעברית ואחריות מלאה על תקלות חשמל למשך חצי שנה. היא קלה לתפעול והמחיר הוא מעולה.

אם תרצו להדגיר ביצי תוכים או ביצי זוחלים, ולהשקיע יותר במדגרה יותר איכותית, אנחנו ממליצים על מדגרה מתוחכמת יותר. היא אוטומטית ואפשר גם לכוון לה את הטמפרטורה. בנוסף, תוכלו להוסיף לה מגש מיוחד לביצי שליו או תוכים (ביצים קטנות יותר).

איך תבחרו את המדגרה המתאימה ביותר?

לסיכום, קיימים סוגים רבים של מדגרות, וטווחי המחירים הם רחבים. כשאתם ניגשים לבחור במדגרה חשוב לקחת בחשבון מה הצורך שלכם, מהי המטרה – ולבחור בהתאם. אתם מוזמנים גם ליצור קשר עם החנות ולהתייעץ איתנו, נשמח להמליץ לכם.

פוסטים קשורים