גולדיאן פינק, מאמרים

גולדן פינק- בית הגידול

הסביבה המתאימה לגידול

גולדנים, לעומת סוגים אחרים של פינקים, חייבים חימום בחורף. חדר ציפורים סגור עדיף על כלוב בחוץ.

הפינקים מאוד רגישים לשינויים: אל תחליף את מיקום כלי המים והאוכל, השתדל לתת מזון עשיר ומשובח, אל תזיז ציפורים מכלוב לכלוב אלא אם כן אין ברירה, תלבש בגד דומה ותצפצף כדי להודיע על הגעתך למקום בלי שייבהלו. סדר יום קבוע גורם לאווירה שקטה ובטוחה, האכלה סדירה עדיפה.
טמפרטורה – גולדנים חייבים מינימום 21-25 מעלות. ביום הטמפרטורה המומלצת היא 23-25 מעלות, ובלילה – לא פחות מ-21 מעלות. בחורף מומלץ להוסיף מנורת חימום קרמית– הגולדנים רגישים במיוחד לקור ורוחות.

בעונת הנשירה מומלץ 27-29 מעלות. מנורת חימום היא הכרחית! מומלץ גם לתת תוספת של מזון ביצים עם תולעים שמלא בחלבונים מועילים, תוסף מזון אמינו-ויטה  עוזר לגולדנים להצמיח פלומה חדשה ובריאה. קלציו פלוס יעזור ליצירת ביצים עם קליפה טובה ולחוזק העצמות ובמיוחד למניעה של ביצה כלואה שנפוצה מאד אצל הגולדנים.

מומלץ להחזיק את 3 הויטמינים האלה ולתת אותם במשך כל השנה ובעיקר בזמן הריבוי.

לחות – בלי לחות נכונה עונת הדגירה לא תצליח. חייבים 55-60 אחוזי לחות מינימום. ב 21-25 מעלות צלסיוס צריכים להיות 55-65 אחוזי לחות.
בחום גבוה יותר אחוזי הלחות צריכים להיות 65-70 אחוזים.
אור – הכלובים חייבים לעמוד במקום ללא רוח, ועם אור שמש בחלק מהיום. אם אין שמש צריך מנורות שנותנות אור יום. השאירו מנורת לילה (כמו בחדר ילדים) כדי למנוע נזק לציפורים מבהלה בלילה.
כלוב – חוץ מ”ווליר” (כלוב תעופה גדול) חייבים גם כלובים קטנים לזוגות בעונה. גולדנים מרגישים יותר בטוחים כאשר הם בתוך כלוב סגור מכמה צדדים (כלוב ארגז עם רשת קדמית).

תא הטלה- ישנם שני סוגים מומלצים אחד תא עשוי פלסטיק והוא מתאים לרוב הכלובים והשני תא הטלה עשוי מעץ ובעל מחיצה פנימית שהגולדנים אוהבים
ניקיון – קל מאוד להעביר מחלות. יש להקפיד לשטוף ידיים. מומלץ מאד להוסיף חול צדפים לתחתית הכלוב למניעת הווצרות גושי צואה מזהמים. חשוב לחטא את כלי האוכל והמים כל יום. החדר חייב להיות אטום נגד מכרסמים.