מאמרים כלליים

השירים המשחקים, איפה הם עכשיו: שיקולים בקניית משחקים לתוכים

משחקים לתוכים

משחקים לתוכים הם הדרך הטובה ביותר ליצור להם סביבה שתענה על הצרכים שלהם. המשחקים מגרים את התוכי מבחינה פיזית ומנטלית ומעודדים אותו לשחק ולפעול עם האינסטינקטים הטבעיים שלו. ניתן למצוא מגוון רחב של משחקים לתוכים, אז איך אפשר לדעת איזה משחקים לתוכים לקנות? הנה כמה שיקולים שחשוב לקחת בחשבון:

מגדול ועד קטן: הגודל של המשחקים לתוכים

כשבוחרים משחק חשוב שתשימו לב למימדים שלו בפועל. בדקו שהצעצוע מתאים למידות הכלוב לתוכי. אם מדובר בצעצוע גדול, הוא יתפוס מקום יקר ולא יאפשר לתוכי לנוע בחופשיות. אם הוא קטן מידי, סביר להניח שתמצאו אותו קרוע לחתיכות תוך דקות, או אפילו ייתכן שהתוכי יתעלם ממנו כליל.

משחקים לתוכים

החוש השישי: גירוי לתוכים

המשחקים לתוכים הטובים ביותר הם אלה שיוצרים גירוי, הן מהבחינה הפיזית והן מהבחינה המוטורית. תוכים הם חדי תפיסה ואינטליגנטים, והם אוהבים צעצועים חדשים שמאתגרים את המוח שלהם. העדיפו משחקים לתוכים שמגרים כמה שיותר חושים, צבעוניים, מרגישים נעים, יוצרים קול, מריחים בצורה מעניינת או אפילו עם טעם ייחודי.

חשוב לזכור, התוכים שלכם נועדו לחיות בטבע ולעוף ממקום אחד לשני ללא מגבלות. ללא שימוש תכוף בשרירים שלהם, הם יהפכו לעצבניים. למרבה המזל, משחק טוב יעבוד על הקואורדינציה שלהם, יעודד אותם לבלות המון זמן במשחק, ויחפה על זה שהם גדלים בכלוב לתוכי ולא בטבע.

איזה תוכי יש לך? סוג התוכי או הציפור

התוכים הקטנים יעדיפו צעצועים קטנים יותר שיוכלו לטפס עליהם, לשחק איתם או לנשוך עם המקור. משחקים גדולים יותר עלולים להפחיד אותם ולהכניס אותם ללחץ.

לתוכים הגדולים יש מקור גדול הם צריכים צעצועים גדולים ומאסיביים יותר שיוכלו לפרק אותם – הם מאוד אוהבים את זה, וכך הם משייפים את המקור.

זהירות, משחק: בטיחות

הבטיחות של התוכי שלכם תמיד צריכה להיות בראש סדר העדיפויות. זכרו שלתוכים יש חיבה ללעיסה ולניקור, לכן חשוב לוודא שהצעצועים מספיק עמידים, הם רכים מספיק ויכולים להתפרק מבלי להוות סכנה לתוכי (למשל, חשוב לדאוג לכך שהם לא יכילו מקלות דוקרניים). בדקו את החומרים שמהם עשוי הצעצוע, הם האינדיקציה הטובה ביותר לגבי איכות הצעצוע שאתם רוכשים. חוטים פרומים ואפילו דבק יכולים להזיק ולהיות מסוכנים עבור התוכי.

בואו נהיה פרקטיים לרגע: ניקיון במשחקים לתוכים

זכרו שעליכם לנקות את הכלוב לתוכי והצעצועים פעם בכמה זמן, לכן חשוב שהצעצועים יהיו נוחים לניקוי: שתוכלו לפרק ולהרכיב אותם בקלות ולנקות אותם בצורה יסודית למען בריאות התוכי שלכם. כשמדובר במשחקים לתוכים שנועדו על מנת שהתוכי ינשוך או ילעס אותם, קחו בחשבון שיהיה המון בלאגן בכלוב ומסביב לו. אם אתם מעדיפים משחק שלא ילכלך, בחרו במשחקים לתוכים שהם קשיחים יותר.  

למידע נוסף על ניקיון כלוב לתוכי>>